Türkiye’de Gençler Ne Durumda – İstatistik

16 ilden 1209 genç katıldı

Liste
10 Gönderilen

Türkiye’de bugüne kadar yapılmış en geniş kapsamlı araştırma olan Türkiye’deki Gençlerin İyi Olma Hali Raporu’nun sonuçları, gençlik haftasında 81 ilden gelen yüzlerce gencin önünde açıklandı.

 

Araştırma, Türkiye’nin önde gelen sivil toplum kuruluşlarından Habitat Derneğitarafından yürütüldü. Gençlerin iyi olma halinden yola çıkan raporda, iş hayatından sağlığa, yaşanılan şehirden güvenliğe kadar 62 başlıkta veriler toplandı. 16 ilde 1209 gencin katılımıyla gerçekleştirilen araştırma maddi durum, eğitim, sağlık, ilişkiler, katılım, risk ve güvenlik başlıkları altında bir durum özeti çıkartmayı hedefliyor.

Dernek Başkanı Sezai Hazır raporu “Gençlerin siyasi yaşam ve gönüllü çalışmalara katılımı konusunda istenilen seviyede değil. Bu konuda yapılması gereken birçok düzenleme ve faaliyete ihtiyaç var.” şeklinde özetledi.

9.

“Herhangi bir ücret almadan gönüllü bir işte veya bir sivil toplum kuruluşunda hiç çalıştınız mı?” sorusunu yönelttiğimizde, sadece yüzde 5’inin böyle bir gönüllü faaliyette bulunduğunu, yüzde 95’inin geçmişinde böyle bir deneyim olmadığını görmekteyiz. Bu oran hem diğer ülkelerle karşılaştırıldığında düşüktür, hem de zaman içerisinde bir artış olmaması nedeniyle kaygı vericidir.

Oy verin

-1 puan
Upvote Downvote

Total votes: 7

Upvotes: 3

Upvotes percentage: 42.857143%

Downvotes: 4

Downvotes percentage: 57.142857%

This post was created with our nice and easy submission form. İçeriğinizi oluşturun !

Bir Cevap Yazın