Türk, Rus ve ABD genelkurmay başkanlarından sürpriz toplantı

Liste
4 Gönderilen

Türkiye, Rusya ve ABD genelkurmay başkanları Antalya’da bir araya geldi.

 

 

 

 

 

2. Toplantıda Suriye ve Irak Konuşuldu

Görüşmeye ilişkin olarak Genelkurmay Başkanlığı'ndan bir açıklama yapıldı. Açıklamada, "Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi AKAR’ın ev sahipliğinde, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Francis DUNFORD ve RF Genelkurmay Başkanı Orgeneral Valery Vasilyeviç GERASIMOV’un katılımıyla Antalya’da üçlü bir toplantı düzenlenmiştir. Toplantıda, Suriye ve Irak başta olmak üzere bölgedeki güvenlikle ilgili ortak konular görüşülmektedir" denildi.

3. Suriye’de Ortak Operasyon İhtimali

Öte yandan Rusya Savunma Bakanlığı'nın eski yöneticilerinden Korgeneral Yevgeniy Bujinskiy bir Rus ajansına yaptığı açıklamada, Rusya, Türkiye ve ABD genelkurmay başkanlarının bugünkü görüşmelerinde, Suriye'de ortak askeri operasyon düzenleme ihtimalini konuşabileceklerini söyledi.

4. Önce Hava Saldırıları Sonra Ortak Operasyon

Bujinskiy, şöyle konuştu: "Üç genelkurmay başkanı, hava saldırılarının koordine edilmesinin yanı sıra ortak operasyonları da ele alabilirler. Zira IŞİD'e karşı savaşan ülkelerin eylemlerinin koordine edilmiyor olması Suriye'deki ana problemlerden biri. Taraflar ortak operasyonlar konusunda anlaşırlarsa, bunlar geniş çaplı operasyonlar olmasa bile, bu, ileriye doğru atılmış bir adım olur."

Oy verin

0 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

This post was created with our nice and easy submission form. İçeriğinizi oluşturun !

Bir Cevap Yazın