Troller Şimdi de Filistin Direnişine Dil Uzatıyor

Filistin’de senelerdir mücadele veren ve sayısız şehid veren direniş grupları Türkiye-İsrail anlaşmasını ‘olumlu karşılamadıkları’ için bazı troller tarafından ‘marjinal’ ilan ediliyor. Daha önce İsrail’e yaptığı saldırılardan dolayı eleştirilen Filistin Direniş Hareketi İslami Cihad, şimdi de YeniŞafak’ta kendisine verilen köşesinde Filistin’e yaptığı ziyareti anlatan İsmail Kılıçarslan tarafından ötekileştirildi.

Aşırı yorumları ve kullandığı trol dili ilen bilinen Kılıçarslan’ın yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

Geçtiğimiz dört gün boyunca Yunus Emre Enstitüsü’nün davetlisi olarak Filistin’de idim. Kudüs ve Nablus’ta Türk şiiri üzerine yapılan panellere Turan Koç ve Furkan Çalışkan’la birlikte katıldım. Doğrusu bu yolculuk her şeyden önce FETÖ denilen ihanet şebekesinden temizlenen kurumlarımızın nasıl da atağa geçtiğine dair somut fikirler edinmemi sağladı. Hem Kudüs Başkonsolosluğumuz hem de Yunus Emre Enstitüsü bu hainlerden temizlenince, yanlarına da zaten FETÖ ile hiç işi olmayan TİKA eklenince güzellikler güzelliklere ulanmış. Allah, memleketimizi hem içerde hem dışarıda P.İ.Ç.’ten korusun.

(…)

Soru: Türkiye’nin İsrail ile anlaşması nasıl karşılanmış?

Cevap: İslami Cihad ve Halk Cephesi gibi marjinal örgütleri saymazsak Filistin’deki hemen tüm siyasal hareketler ve halk nezdinde itibarı çok yüksek. Türkiye’nin İsrail ile anlaşmasından tam anlamıyla memnun olmasalar bile bu itibarın yüksekliği meselenin sorunsuz halledilmesini sağlamış. Ayrıca tabii ki Gazze’ye ulaştırılan yardımları memnuniyetle karşılaşmışlar.

Oy verin

-2 puan
Upvote Downvote

Total votes: 2

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 2

Downvotes percentage: 100.000000%

This post was created with our nice and easy submission form. İçeriğinizi oluşturun !

Bir Cevap Yazın