‘Netanyahu Gazze’ye savaş açabilir’

İşgalci İsrailli Yeş Atid Partisi üyesi Milletvekili Haim Yellin, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun hakkında açılan yolsuzluk davalarında dikkatleri başka yöne çekmek için Gazze’ye savaş açabileceğini söyledi.

İsrail’in Kanal 2 televizyonunun haberine göre, merkez sağ partisi Yeş Atid üyesi Milletvekili Yellin, Netanyahu’nun bu adımıyla ülkeyi savaşa sürükleyebileceğini sözlerine ekledi.

YELLLİN: OY UĞRUNA SAVAŞ ÇIKARTMAK İSTİYORLAR

Yellin ayrıca, İsrail Eğitim Bakanı ve Yahudi Evi Partisi lideri aşırı sağcı siyasetçi Naftali Bennett ile İsrail İskan Bakanı ve Hepimiz Partisi üyesi Yoav Galant’ın da sağ kesimden oy toplamak için savaş istediğini aktardı.

İsrailli siyasetçilerin Gazze’ye savaş açma ihtimallerini eleştiren Yellin, “Bu siyaset değil, bilakis sorumsuzluktur. Güneyde barış tesis etmek yerine insanları savaşla korkutmaktır” değerlendirmesinde bulundu.

HAMAS DA SAVAŞ UYARISINDA BULUNUMUŞTU

Gazze’de otoriteyi elinde bulunduran Hamas hareketi ise daha önce yaptığı açıklamada, Netanyahu’nun ülkenin iç gündemini değiştirmek ve kendisi hakkında açılan yolsuzluk davaları nedeniyle kendisine yönelen dikkatleri dağıtmak için Gazze’ye savaş açabileceğini belirtmiş, bundan dolayı da İsrail’i uyarmıştı.

BENNETT: ASLI SORU SAVAŞIN NE ZAMAN PATLAK VERECEĞİDİR

İşgalci İsrail Eğitim Bakanı Bennett, geçen hafta yaptığı açıklamada, Gazze’ye yönelik bir savaşın uzak olmadığını savunarak, “Bir sonraki savaş yakın. Asıl soru savaş olup olmayacağı değil, ne zaman patlak vereceğidir. Hamas, hayatı inşa etme yerine savaş aletlerine yatırım yapıyor” demişti.

İsrail ordu radyosuna açıklama yapan İsrail İskan Bakanı Galant da “Gelecek ilkbaharda Hamas ile savaşa hazır olmalıyız” değerlendirmesini yapmıştı.

İsrail Başbakanı Netanyahu, uzun süredir hakkında devam eden birden fazla yolsuzluk davası ile karşı karşıya. İsrail kamuoyundan ve siyasetçilerden Netanyahu’ya istifa çağrıları yükseliyor.

Oy verin

0 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

This post was created with our nice and easy submission form. İçeriğinizi oluşturun !

Bir Cevap Yazın