‘Mültecileri Üstlerine Salalım’cılardan Timsah Gözyaşları

Milli Gazete’nin internet sitesi Suriyeli mültecilerin Avrupa’ya tehlikeli yollardan ulaşmaya çalışmalarına göz yumulmasını politik bir manevra olarak görebilecek kadar alçalanları eleştiren bir haber yaptı. İşte o haber:

 

Türkiye ile bazı Avrupa ülkeleri arasında yaşanan siyasi kriz patlak verince “Mültecileri neden burada tutuyoruz, salıverelim gitsinler” mantığıyla haber yapmaktan hicap duymayan bir haber sitesi, bugün Kuşadası’ndan Avrupa’ya gitmeye çalışırken denizde boğularak ölen 5’i çocuk 12 Suriyeli mülteci için timsah gözyaşı döktü.

Kendisini haber sitesi kategorisinde gören ancak içerik olarak haberden çok magazin dedikoduları ve fotoğraf yayınlayan en son haber sitelerinden biri, Almanya ve Hollanda krizi patlak verince “Suriyeliler’in Avrupa’ya gidişine niye izin vermiyoruz” başlığıyla yaptığı ‘haber’de “Avrupa Türkiye’ye küstahlık yapıyor, şantaj yapıyor, gerginlik yaratıyor. Türkiye olarak biz de gitmek isteyen mültecilere izin verebiliriz.” ifadelerini kullanmıştı.

“MÜLTECİLERİ NEDEN TUTUYORUZ?”

Turgay Güler isimli twitter kullanıcısının bir tweetini örnek göstererek yaptığı söz konusu haberle, mültecileri istedikleri gibi kullanılacak bir malzeme olarak gördüklerini ortaya seren site, yayınladığı ‘haber’de şu ifadelere yer vermişti: “Türkiye 3,5 milyon Suriyeli mülteciye ev sahipliği yapıyor, Avrupa ise komik rakamları ülkelerine kabul ederken, kimini duvarla kimini dikenli telle engelliyor.

 

AB ülkeleri kabul ettikleri Suriyeliler’e de insanlık dışı muameleler uyguluyor.

 

Almanya, Hollanda gibi faşist geçmişe sahip ülkeler bugün Türkiye’yi tehdit ettikçe, Türkiye’de de Suriyeliler’i AB sınırlarına gönderme fikirleri dile getiriliyor..”

Oy verin

0 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

This post was created with our nice and easy submission form. İçeriğinizi oluşturun !

Bir Cevap Yazın