Karamollaoğlu: Siyonizme Sırtımızı Dayayamayız

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Türkiye’nin ve bölgenin sorunlarıyla ilgili bir takım açıklamalar yaptı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Balgat Eğitim Merkezi’ndeki partisinin Kocaeli İl Teşkilatı’nın eğitimine katılarak bir konuşma gerçekleştirdi.

 

‘Türkiye’nin Meseleleri ve Çözüm Yolları’ konulu bir sunum yapan Karamollaoğlu, “Amerika, Ortadoğu’yla boşuna uğraşmıyor. Halen Ortadoğu’da petrol rezervleri var. Kendilerine de rakip istemiyorlar. Bizim kalkınmamızı istemiyorlar, enerji hatlarına hâkim olmak istiyorlar, stratejik noktaları elde bulundurmak istiyorlar, bölgelerde hâkimiyet kurmak istiyorlar. Bütün oyunun esas planlayıcısı ise İsrail’dir. Siyonizm, Amerika’yı, Avrupa’yı hepsini kullanır” dedi.

 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Kocaeli İl Teşkilatı’na Balgat Eğitim Merkezi’nde,  ‘Türkiye’nin Meseleleri ve Çözüm Yolları’ konulu bir sunum gerçekleştirdi. Sunumunda Türkiye’de ve dünyada oynanan oyunlara dikkat çeken Karamollaoğlu, oyunun arkasındaki güçlere vurgu yaptı. Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğini kaydeden Karamollaoğlu, Türkiye’nin birinci meselesinin kamplaşma ve kutuplaşma olduğunun altını çizdi. Kamplaşma ve kutuplaşmanın azalacağına menfaatler için artırıldığını söyleyen Karamollaoğlu, “Allah tarafından insanlara verilen en büyük nimet akıldır. Onun için Cenab-ı Hak Kur’an-ı Kerim’de akıllara hitap eder. ‘Hiç düşünmez misiniz?’ der. Biz de bütün vatandaşlarımızı doğruya, güzele, faydalıya ulaşabilmeleri için düşünmeye davet ediyoruz” dedi.

 

TÜRKİYE SON 14 YILDIR YÜZDE 4 BÜYÜYOR

 

Dünya siyasi haritası üzerinde durum tespiti yapan Karamollaoğlu, “Emperyalist ülkeler nüfusları az olmasına karşın teknolojik olarak öndeler. Son yıllarda Rusya bu konuda önemli adımlar attı. Dünyada esas gelişme Asya’da. Çin büyük bir ülke; nüfusu da çok… Son yıllarda akıl almaz bir şekilde büyüyor. Mao’nun ölümünden sonra Çin müteşebbis insan gücünü devreye soktu. Bütün tesislerini özelleştirdi, kârlı işletme şartı ile. Türkiye son 14 yıldır ortalama yüzde 4 oranında büyüme kaydediyor. Çin son otuz yılda yüzde 15 oranında büyüme gösterdi. Çin bir transatlantik gemisi olmasına rağmen hızını artırdı. Çin, bu büyüklüğü ile Amerika’nın karşısındaki en büyük tehdit” diye konuştu.

 

SİYONİZM, HERKESİ KULLANIR

 

Amerika eliyle Ortadoğu’da oynan oyuna da dikkat çeken Karamollaoğlu, “Amerika, Ortadoğu’yla boşuna uğraşmıyor. Halen Ortadoğu’da petrol rezervleri var. Kendilerine de rakip istemiyorlar. Bizim kalkınmamızı istemiyorlar, enerji hatlarına hâkim olmak istiyorlar, stratejik noktaları elde bulundurmak istiyorlar, bölgelerde hâkimiyet kurmak istiyorlar. Bütün oyunun esas planlayıcısı ise İsrail’dir. Siyonizm, Amerika’yı, Avrupa’yı hepsini kullanır. Rusya’yı da kullanabilirler ama Çin’i nasıl kullanabilecekler onu bilemiyoruz şimdilik. Bize Sevr’e benzeyen yeni bir harita dikte ettirmek istiyorlar, tıpkı Sevr Anlaşması’nda olduğu gibi. Bizim bunun karşısında birbirimize sarılmamız gerekiyor. Ancak böylece bu sorunu aşabiliriz. Kime sırtımızı dayayacağız, hiçbirine güvenemeyiz, sırtımızdan hançerlerler. Sırtımızı birbirimize dayayacağız” diye konuştu.

Oy verin

0 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

This post was created with our nice and easy submission form. İçeriğinizi oluşturun !

Bir Cevap Yazın