Karamollaoğlu: ABD’nin tek derdi…

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Suriye’de yaşanan gelişmeleri değerlendirdi, “Yazıktır günahtır Amerika kurtarıcı olarak görülemez. Amerika kana doymaz, onlarla birlikte olursak bu vebale biz de ortak oluruz.” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Suriye’de yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi.

TV5’te ‘Gündem Özel’ programına telefonla bağlanan Temel Karamollaoğlu, önemli açıklamalarda bulundu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

– Kimyasal saldırıyı şiddetle kınıyoruz ama Amerika’nın saldırısı kimyasal saldırıya ilişkin bir tepki değildir. Amerika’nın bambaşka amaçları var. Türkiye bu noktada çok dikkatli olmalı.

– Amerika ve İsrail’in Ortadoğu’da planları var. Amerika, Türkiye’nin Lozan’daki sınırlarını tanımayan tek ülkedir. İsrail ise Arz-ı Mev’ud hayalleriyle yaşamakta,

– Yaşanan her şeye İsrail’i göz önünde bulundurarak bakmalıyız. Ortadoğu’da dengeleri değiştirecek bir olay yaşanıyorsa İsrail’in bunda kesinlikle parmağı vardır.

– Amerika’nın Türkiye’nin dostu olmadığını unutmamalıyız.

– Yaşananlara bakarsak hedefte Türkiye vardır. Irak’ın işgali sürecimde Erbakan Hoca’nın dediği gibi Irak’tan sonra sıra Suriye’ye gelecek. Sonrasında ise sıra Türkiye’ye gelecek. “Ortadoğu’da yaşananlar Türkiye’yi etkilemez” şeklinde düşünmemeliyiz.

– Ortadoğu’da yaşananlardan zarar görecek ülkelerin bir araya gelmesi gerek. Bu nedenle Türkiye ile İran bir an evvel bir araya gelmelidir.

– Amerika’nın başında İslam düşmanı ve dengesiz biri var. Göreve gelir gelmez Müslümanları düşman ilan etmişti. O nedenle Amerika’yı mazlum Suriye halkının dostu olarak görmek çok yanlıştır.

– Amerika’nın tek derdi İsrail’e hizmet etmektir.

– Kimyasal silahları kim kullanırsa kullansın cezalandırılmalıdır. Fakat Irak’taki süreci unutmamak gerekir, Irak’a müdahale edilirken Amerika Dışışleri Bakanı Irak’ta kitle imha silahları var demişti ancak savaştan sonra bakıldı ki Irak’ta böyle bir şey yokmuş. Bugün de benzer bir senaryo gündemde olabilir.

– Tekraren belirtmek gerekir; asıl hedef Türkiye’dir.

– Tüm İslam ülkelerini parçalamak istiyorlar. Amerika’nın İslam dünyasına ilişkin haritaları ortada. Bu haritalar ortadayken kimse komplo kurduğumuzu iddia etmesin, bu haritalar Pentagon’da yayınlandı. Biz biliyoruz ki bu haritaların sebebi İsrail’in menfaatleridir.

– Esad’ın yaptıkları tasvip edilemez ama Esad bahane edilerek bir katliama kalkışmak tüm Müslümanları hedef almak demektir. Hükümet Irak sürecinde düştüğü hataya tekrar düşmemeli, şayet aynı hataya düşülürse Irak’ın bölündüğü gibi Suriye’de bölünecek sonra da sıra Türkiye’ye gelecek.

– Yazıktır günahtır Amerika kurtarıcı olarak görülemez. Amerika kana doymaz, onlarla birlikte olursak bu vebale biz de ortak oluruz.

– Türkiye bugünkü tavrından vazgeçmeli, Amerika’nın yanında yer almamalı, Müslüman ülkeleri bir araya getirmeli, Müslüman ülkeleri bir araya gelirse Suriye meselesi çözülür.

– Biz kendi problemimizi kendimiz çözmeliyiz, en azından Batı’nın hedeflerini boşa çıkarmalıyız.

– İsrail’le dostluk kurmaya kalkıyoruz. Bu gaflettir, bu ne demektir? Hükümetteki arkadaşlar bir dönem bizimle oldu, hocamız senelerce Siyonizmi anlattı, lütfen Erbakan hocanın anlattıklarını hatırlasınlar kendilerini gözden geçirsinler.

 Milli Gazete

Oy verin

0 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

This post was created with our nice and easy submission form. İçeriğinizi oluşturun !

Bir Cevap Yazın