Karakoç: Tek kişi de olsan İslam alemini ayağa kaldırabilirsin

Propaganda daima bizim ümidimizi kıracaktır. Devamlı bizi tek bırakmaya, herkesi tek bırakmaya çalışacaktır.

Yazar Sezai Karakoç, Ramazan Bayramı vesilesi ile yaptığı toplantıda ‘tek kişi de olsan İslam alemini ayağa kaldırabilirsin, yeter ki donanımlı ol, haddini bil’ dedi. İşte o toplantıda yaptığı konuşmanın bir kısmı:

Yani özetlersek: Milletimizin yeniden ayağa kalkması lazım. Milletin ayağa kalkması aydınlarının ayağa kalkmasıyla olur. Aydınları iyi yetişmeli, çok cepheli, çok eğitimli, çok güçlü donanımlı yetişmeli ve önce kendini hesaba çekmelidir. Hep başkasında kusur aramamalı. Önce kendinde kusur arayıp önce kendi eksikliklerini tamamlamalı ve örnek olmalı. Ondan sonra da İslam alemini tekrar ayağa kaldırmalı. O zaman bu yönetimler zaten değişmek zorunda kalırlar. Ve dediğimiz o büyük devlet kurulur. O büyük devlet kurulduğu zaman dünyanın tarihi değişir, yeniden yazılır ve Batı için de iyi olur bu. Haddini bilmeden aşıyor, geliyor, yarın belki de bir dünya savaşı çıkaracaklar ve bütün dünya asırlarca kendine gelemeyecek şekilde mahvolacak. Bunu da önlemek yine bize düşüyor. Müslümanlara düşüyor. Dünyadaki her şeyden sorumlu biziz, öbür dünyada hesabını vereceğiz.

Peki, ben tek başıma ne yapabilirim? Hayır, sen tek kişi de olsan İslam alemini ayağa kaldırabilirsin. Yeter ki donanımlı ol, haddini bil ve diğer kardeşlerinle işbirliği yaparak, kenetlenerek bu işi yap. Egonu, nefsini ayaklar altına al. O zaman bu iş olur.

Olmayacak bir şey yoktur. Allah da hep fırsat veriyor. Mesela; 1. Dünya Savaşı’nda yere serildik. 2. Dünya Savaşı fırsat verdi Allah ama biz yararlanamadık. Çok az yararlandık. Şimdi o yararlandığımızı da geri almak istiyorlar. Hâlbuki bizim aslında tam ayağa kalkma zamanıydı. Eğer bu yüz yılı iyi geçirseydik, İslam alemi ayağa kalkacak ve bütün dünyanın da kurtuluşu olacaktı. Ama kaybettik. Bundan ümitsizliğe kapılmayalım.

Propaganda daima bizim ümidimizi kıracaktır. Devamlı bizi tek bırakmaya, herkesi tek bırakmaya çalışacaktır. Fakat bunlara aldırış etmeden yeniden uyanıp, işbirliği, elbirliğiyle biz de vasıtalarımızı kuralım, İslam alemini uyandırıp büyük devleti kuralım. O büyük devlet İslam Medeniyetinin yeniden dirilişiyle kurulacaktır. Devlet kurma sadece askeri veya idari bir yönetim kurma işi değildir. Onun temeli, gıdası, besini kültür ve medeniyettir. İslam kültür ve medeniyetini yeniden diriltip toplumu, milleti uyandırmak. Onun da arkasından o devlet zaten kendiliğinden kurulacaktır.

Bizim, DİRİLİŞ sözü sadece boşu boşuna bulunmuş bir söz değildir. Kur’an-ı Kerim’de de arayan çok yerde bulur. Bana “Kur’an’da nerelerdedir?” diye sordular. Ben kolaya kaçmayı hiçbir zaman sevmem. Öyle yapılıyor ya, hemen bir ayet, bir söz… Kur’an-ı Kerim Tamamıyla onu söylüyor, yeter ki onu görelim.

Diriliş, insanın ferden ruhunun diriliş, toplumun dirilişi, milletin dirilişi ve devletimizin dirilişi. Diriliş boşuna bulunmuş söz değildir. İlkin soğuktu herkes, şimdi ısındılar, benimsediler biraz. Fakat kelimenin içini başka şeyler doldurup başka şeylere alet etmek istiyorlar. Buna da fırsat vermeyelim. Dirilişi kendi muhtevası, kendi özüyle, elli yıldır söylediğimiz özle yeniden vasıtalarına kavuşturup ayağa kalkalım ve diriltelim. İnşallah doğacaktır. Kimse buna engel olamaz. Bu millet öyle bir millettir. Ayağa kalkacaktır ve diriliş gerçekleşecektir. Bu diriliş için harekete geçmenizi, hiç korkmadan, çekinmeden, ben azım demeden harekete geçip, birleşip gerçekleştirmenizi dilerim. Hepinize hayırlı bayramlar ve günler!

(Sezai KARAKOÇ’un 26 Haziran 2017 tarihinde Ramazan Bayramı vesilesi ile İstanbul İl Başkanlığı’nda yaptığı konuşma)

Oy verin

4 puan
Upvote Downvote

Total votes: 4

Upvotes: 4

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

This post was created with our nice and easy submission form. İçeriğinizi oluşturun !

Bir Cevap Yazın