İTÜ profesöründen korkutan açıklama: 15-20 gün içinde…

İTÜ Maden Fakültesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Ercan, son bir haftadır deprem fırtınası yaşayan Çanakkale için çok kritik bir uyarıda bulunarak 15-20 gün içinde 6 şiddetinde bir depremin olabileceğini iddia etti.

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde 6 Şubat’tan itibaren üçü 5,3, biri 5,2 olmak üzere çeşitli büyüklüklerde 749 sarsıntı meydana geldi. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi’nin tespitine göre, Ayvacık’ta 6 Şubat’tan bugün saat 18.08’e kadar 749 deprem kaydedildi.

Ayvacık’ta 6 Şubat’tan itibaren 4’ün üzerinde 16 deprem kayıtlara geçti. Bölgede yaşayan vatandaşlar kadar çevre illeri de tedirgin eden deprem fırtınası devam ederken, Prof. Dr. Ahmet Ercan, Çanakkale için çok kritik bir uyarıda bulundu. Prof. Dr. Ercan, Çanakkale bölgesinde önümüzdeki günlerde şiddetli deprem beklediğini söyledi. Övgün, bölgedeki fay hatlarının gerginliği boşaltamadığını o yüzden 6 şiddetinde bir depremin 15-20 gün içinde vurabileceği uyarısındabulundu.

Deprem bölgesinde, karayolunun kenarında kaynayan sıcak suyun, soğuk hava ile birleşmesi nedeniyle bazı günler ortaya çıkan ürkütücü manzara, dün bir kez daha kendini gösterdi. Kaynayan suyun soğuk hava ile birleşmesi üzerine oluşan buhar tabakası yüzeyden havaya doğru yükselirken, ortaya ilginç görüntüler çıkardı.

Ayvacık’ta meydana gelen depremlerin ardından Tuzla köyünde yıkılan bir evin bulunduğu yerden kaynak suyu akmaya başladı. Suyun çıktığı alanın çevresi tel örgüyle kapatılırken, üzerine “Dikkat sıcak su” yazılı levha yerleştirildi.

Oy verin

0 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

This post was created with our nice and easy submission form. İçeriğinizi oluşturun !

Bir Cevap Yazın