İslamoğlu: FETÖ’cü iftirasıyla Kur’an talebeleri açığa alındı

FETÖ suçlaması ile muhalif temizleme girişimine fırsat vermeyin

Mustafa İslamoğlu hoca Akabe Vakfı’nda verdiği hutbede 15 Temmuz ve sonrasında yapılan operasyonlarla alakalı değerlendirmelerde bulundu.

15 Temmuz’dan sonra başlayan operasyonların günümüze gelindiğinde amacından saptığına dikkat çeken İslamoğlu, “FETÖ’cü iftirasıyla Kur’an talebeleri açığa alındı.”dedi.

Açığa alınan Kuran talebelerinin FETÖ ile uzaktan yakından alakası olmadığını çocuklarını bu yapının okullarına göndermediklerini, hatta Zaman gazetesine abone olmadıklarını ama bu insanların FETÖ iddiası ile açığa alındıklarını, açığa alanların devlet içinde öbekleşen yeni FETÖ olan METÖ’nin işi olduğunu söyledi.

Oluşan mağduriyetlerin giderilmesi gerektiğini söyleyen İslamoğlu

“Suçu sabit olmayan mazlum insanları cezalandırmak zulümdür. Bu zulme karşı çıkılması gerekiyor unutulmasın ki devletler küfür de oldukları için değil zulüm yaptıkları içim yıkılır.”

dedi.

Devlet yöneticilerine seslenen İslamoğlu hoca  adalet konusunda hassasiyet gösterilmesini haksızlıklara fırsat verilmemesini istedi ve “Suçu sabit olan FETÖ’cü hainleri en ağır şekilde cezalandırın ama suçu sabit olmayan insanları FETÖ suçlaması ile muhalif temizleme girişimine fırsat vermeyin” dedi.

Mustafa İslamoğlu hoca hutbesinin sonunda şöyle dua etti.

“Ya Rabbim bana kaliteli düşman ver, ihanet etmeyen dost ver”

Hilalhaber

Oy verin

1 puan
Upvote Downvote

Total votes: 3

Upvotes: 2

Upvotes percentage: 66.666667%

Downvotes: 1

Downvotes percentage: 33.333333%

This post was created with our nice and easy submission form. İçeriğinizi oluşturun !

Bir Cevap Yazın