İLKAV’ın internet sitesi yasaklandı !

Geçtiğimiz haftalarda bir provokasyon sonucu baskın ve gözaltılara maruz bırakılan İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı (İLKAV)’a yönelik baskı devam ediyor. İLKAV’ın internet sitesi mahkeme kararıyla erişime kapatıldı.

Geçtiğimiz haftalarda bir provokasyon sonucu baskın ve gözaltılara maruz bırakılan İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı (İLKAV)’a yönelik baskı devam ediyor.

Küremedya’da yer alan habere göre İLKAV’ın internet sitesi (ilkav.org) mahkeme kararıyla erişime kapatıldı. Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliği’nin kararıyla siteye Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından erişim engellenmiş bulunuyor.

İLKAV’a yönelik baskıcı uygulamaları ve bunun son örneği olan internet sitesinin kapatılmasıyla ilgili açıklama yapan yazar Hamza Er;

“Fikrin, sözün, mermiden, bombadan daha tehlikeli görüldüğü gerçeği bir kez daha ispatlanmıştır. Açıkça şiddet propagandası yapan, gençlerin bilinçaltına imha etmeyi telkin eden, kan üzerinden bir dini anlayışa örtülü teşvik yapan web siteleri yayınlarına, aldatmalarına devam ederken; yıllardır sadece Kur’an Merkezli Islah çabalarını merkeze almış, toplumsal dönüşümün kişinin kendi nefsindekini değiştirmekle gerçekleşebileceğine inanmış TEBLİĞ VE DAVET işlevi gören bir Vakfın web sitesinin mahkeme kararı ile tehlikeli görülerek kapatılması ibret vericidir.

Söz’e güvenin müslümanlar… İnkar edenler de sözün önüne geçilemeyeceğini bilsinler. Çünkü fikre baraj kurulamaz…” dedi.

Oy verin

-5 puan
Upvote Downvote

Total votes: 9

Upvotes: 2

Upvotes percentage: 22.222222%

Downvotes: 7

Downvotes percentage: 77.777778%

This post was created with our nice and easy submission form. İçeriğinizi oluşturun !

Bir Cevap Yazın