Hamza Er: Furkan Vakfı’na yapılan linçin hedefi nedir?

Yazar Hamza Er, Furkan Vakfı’na yapılan operasyonu değerlendirdi. Alparslan Kuytul’un bazı tesbitleri ve üslubuyla ilgili katılmadığımız birçok yön olabileceğini belirten Er,  ancak buna rağmen ‘özgürlüklerinin elinden alınması, linç edilmesi ve itibarsızlaştırılması adil mi?’ diye sordu.
İşte Hamza Er’in konuyla ilgili yorumu:

 

Furkan Vakfı’na operasyon yapılmış!!!
Bu operasyonların gerekçesi nedir? Vakfın yürüttüğü muhalif duruş mu, eleştirel yaklaşımları mı? Yoksa bilmediğimiz büyük bir suçu mu var; “sabah koç başlarıyla evlerine, vakıflarına baskın yapacak kadar” özel, gizli bir kabahatleri mi var?

.
Varsa, suçu ispatlanıncaya kadar herkes masumdur ilkesi nereye gitti? Furkan Vakfı ve   Alparslan Kuytul’un gözaltına alınmaları ve medyada itibarsızlaştırmaya dönük teşhirleri doğru mu, Adil mi?
Yarın bir şey yok serbestsiniz dediklerinde bu vakfın yürüttüğü çalışmalara toplumun bakışı düzelecek mi? Oluşan tahribatın sorumluları bedelini ödemeye razı mı?
Usulünü, üslubunu seversiniz, sevmezsiniz, çalışmalarının içeriğine katılırsınız katılmazsınız o ayrı; -bizim de ciddi eleştirilerimiz vardır bazı söylem ve anlayışlarına- ancak konu sadece buysa ve bundan dolayı yaşam hakkı vermemek, konuşma, yazma, çalışma imkanlarını ellerinden almak, iddiasında bulunulan özgürlük ve insan hakları değerleriyle uyuşuyor mu?
Bu ülkede her türlü anlayış sapkın veya şiddete meyilli olsa da örgütlenme ve fikirlerini ifade etme fırsatı buluyorken, İslami değerlere sahip bir yapının toplum gözünde itibarsızlaştırılmasına dönük linçin hedefi nedir?
Bu süreç netleşinceye kadar tüm kesimlerden sağduyulu, temkinli ve merhametli yaklaşmalarını beklemeliyiz…
İtham ve linç kültürü sağlıklı değildir, birleştirmez, böler…
Hamza Er

Oy verin

26 puan
Upvote Downvote

Total votes: 32

Upvotes: 29

Upvotes percentage: 90.625000%

Downvotes: 3

Downvotes percentage: 9.375000%

This post was created with our nice and easy submission form. İçeriğinizi oluşturun !

Bir Cevap Yazın