AA’da bir haber: HAMAS Bölgesel İttifaklara Girmek İstiyorsa İsrail’i Tanımalı

Anadolu Ajansı yayınladığı bir haberde ‘Filistinli uzman’ olarak tanımladığı bir kişinin görüşlerine yer verdi. Söz konusu ‘uzman’ın görüşlerine göre HAMAS’ın İsrail’i tanıması gerekiyor.

Haberin ilgili kısmı şu şekilde:

Filistinli siyasi analist ve yazar Talal Avkel ise siyaset belgesinin, Hamas ile Batılı ülkeler arasındaki ilişkiye olumlu yansımaları olabileceğine ilişkin şüpheleri olduğunu dile getirerek, şunları söyledi:

Siyasi arena ve bölgesel ittifaklara girmeyi istiyorsa Hamas’ın “İsrail’i tanımamak” gibi bazı değişmez ilkelerinden taviz vermesi gerektiğini söyleyen Avkel, Hamas’ın FKÖ’ye katılmasının kendisini İsrail’i tanımaktan muaf kılacağını savundu.

Avkel, FKÖ’nün İsrail’i tanırken Fetih, Demokrasi ve Halk cephelerinden bunun talep edilmediğini, Hamas’ın da bu bağlamda siyasi sistemin bir parçası olmasını elinde bir koz olarak kullanabileceğini kaydetti.

Siyaset belgesinin, Hamas ile İhvan karşıtı Arap ülkeleri arasındaki ilişki üzerinde olumlu etkileri olacağı değerlendirmesi yapan Avkel, “Hamas’ın, FKÖ’ye dahil olarak ‘Filistin Ulusal Hareketi’nin bir parçası olması gerekiyor.” diye konuştu.

Oy verin

0 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

This post was created with our nice and easy submission form. İçeriğinizi oluşturun !

Bir Cevap Yazın