Eğitim İlke-Sen: İki Devletli Çözüm Tuzağına Hayır

Eğitim İlke-Sen, Sağlık İlke-Sen, TOKAD ve Özgür Yazarlar Birliği, ABD’nin Siyonist İsrail elçiliğini Kudüs’e taşıma kararı ile sonrasında toplanan İslam İşbirliği Teşkilatından çıkan Doğu Kudüs’ü Filistin’in başkenti olarak kabul eden karara ilişkin Fatih İtfaiye Parkında protesto gösterisi düzenledi.

Basın açıklamasından bir kısım şu şekilde:

(…)

ABD-İSRAİL’İN KISKACINDAKİ KUDÜS’ÜN ÖZGÜRLÜĞÜ İÇİN SOMUT ADIMLAR

,
İSRAİL’LE ANLAŞMALAR İPTAL EDİLSİN, DİPLOMATİK VE TİCARİ İLİŞKİLER KESİLSİN!
İKİ DEVLETLİ ÇÖZÜM TUZAĞINA HAYIR!
Hakikatin ve adaletin peşinde koşan dostlar,

Bütün bu sıraladığımız kabul edilemez icraatlar devam edip duruyorken Kudüs’ün özgürlüğünden dem vurmanın hiçbir karşılığı yoktur. Kimse bizi aldatabileceğini sanmasın.

Bu tutarsızlıkların yanına geçtiğimiz günlerde toplanan İslam İşbirliği Teşkilatının skandal kararı da eklenmiştir.

Siyonist İsrail’i bir kez daha meşru kabul eden bu karar yeni bir durum var ediyor gibi sunulmuş ve Doğu Kudüs, Filistin Devletinin başkenti olarak ilan edilmiştir.

Kudüs’ü ikiye bölen, işgal altındaki bütün toprakları kendi eliyle işgalci rejime teslim eden bu kararı açıkça kınıyor ve reddediyoruz.

Hiçbir gerekçe bu kararı Filistin halkına, Ortadoğu halklarına, İslam ümmetine, adalet arayan vicdanlı insanlara kabul ettiremez!

1967 sınırlarını küresel hegemonyanın örgütü olan Birleşmiş Milletler, Filistin’in aleyhine olmak üzere ilan etmişti. Şimdi de İslam ülkelerinin yöneticileri bu kararı gönüllüce toptan benimseme çağrısı yapma kararı almıştır.

Filistin halkı, Kudüs’ün bölünmesini ve Filistin topraklarının işgalini reddettiği için direnişi sürdürmektedir. İslam İşbirliği Teşkilatının bu kararı Filistin halkının iradesine rağmendir, kıymetsizdir, yok hükmündedir!

Allah ve halklar şahit olsun ki biz bu utançtan berîyiz, bu karara karşı sonuna kadar mücadele edeceğiz.
(…)

Oy verin

4 puan
Upvote Downvote

Total votes: 6

Upvotes: 5

Upvotes percentage: 83.333333%

Downvotes: 1

Downvotes percentage: 16.666667%

This post was created with our nice and easy submission form. İçeriğinizi oluşturun !

Bir Cevap Yazın