Dikkat ! Çocuk Kıyafetleri ‘Seksileştiriliyor’

Tekstil Firmaları Ahlaksızlığı Çocuklarımıza Bulaştırmaya Çalışıyor

Çocuk kıyafetleri tasarlayan günümüz giyim markalarının yetişkin kadın veya erkeklerin dahi giymesinin dinimizce ‘haram’ ve ‘ahlaksızca’ bulunan modellerini küçük çocuklarımıza reva görmesi dikkatlerden kaçıyor.

Neredeyse bütün tekstil firmaları ahlaksız reklam görselleriyle sokaklarımızı ve caddelerimizi işgal edip, gençlerimizi ahlaksızca giyindirdikleri yetmezmiş gibi çocuklarımızı, bebeklerimizi de bu ahlaksızlığa ortak etmeye çalışıyorlar. İşte bu konu çoğunluğu ateist olarak bilinen yazarlardan oluşan eksisözlük sitesinde de konuşulmuş, ‘tangocharliejuliett‘ kullanıcı adıyla konuya değinen yazar şunları yazmış:

avustralya’nın queensland eyaletinde yaşayan nikita friedman adlı kadının, 1 yaşındaki kızı için kıyafet alışverişi yaparken, aynı yaş ve bedendeki kız kıyafetlerinin, erkek kıyafetlerine oranla çok daha dar ve kısa üretildiğini farkederek facebook’a yüklediği resim üzerinden çıkan cinsiyet ayrımcılığı tartışması

bebeğinin çocuk bezini bile kapatamayan bu tip şortların üretilmesini, giderek cinselliği öne çıkararak küçük kız çocuklarını seks objelerine çevirmiş olan sapık yaklaşımları eleştiren anne, pek de haksız sayılmaz;

6 yaş grubu için aşırı seksi hale getirilmiş bikiniler tasarlayan san larenzo bikini, babi-kini adlı başka bir firmanın 6 yaş grubu hatta yeni doğanlar için ürettiği özel tasarım bikiniler, abercrombie firmasının çocuklar için ürettiği destekli bikini üstleri, 8 yaş için üretilen düşük bel pantolonları ve 9 cm topuğa sahip ayakkabılar tartışılıyor. fransız jours apres junes firması, küçük kız çocukları için iç çamaşırları tasarlıyor. 

araştırmalar, küçük yaşlarda bunun gibi etkiler ile kişilik bozukluğu yaşayan çocukların, kendine güvensizlik, depresyon ve beslenme düzensizlikleri gibi sorunlar yaşadıklarını ortaya koyuyor. günümüzde kadın vucudunun tamamen seks objesi haline getirildiği bir toplumda bunun gibi sorunların yaşanmaya devam edeceği aşikar.

SEKSİ KELİMESİNDEN KASTEDİLEN ÇOCUK BEDENİ DEĞİL REVA GÖRÜLEN KIYAFETLER

edit: burada “seksi” kelimesinden kastedilen, çocuk bedeni değil, onlara reva görülen kıyafetlerdir. kapitalist düzenin kitlelere zerk ettiği en güçlü afyon olan cinselliğin kullanılarak, düzenin toplum mühendisliği görevini üstlenen gruplardan biri olan modacılar tarafından masum çocuk bedenini “göze hoş gelecek şekle sokma” çabasıdır burada eleştirilen. hangi anlayış, hangi ahlak, masum çocukların bedenine mikro-bikini yakıştırabilir. olayı pedofili seviyesine indirgeyip üzerinde hiç düşünmemek, küçük yaşlardan itibaren, verilen afyonun etkisine alınacak ve zihniyetleri hiç bir zaman aile kuramayacak kadar yozlaştırılacak olan bireyleri görmezden gelmenize yol açacaktır. / imla

gri balikcil‘ isimli kullanıcı da konuyla ilgili şu yorumu yapıyor: 

7 YAŞINDAKİ KIZ İÇİN TOPUKLU AYAKKABI VAR ARTIK

bir çok kişinin “siz fesatsınız” savunması ile kulak tıkayacağı durumdur. yok arkadaşım biz fesat değiliz. 7 yaşındaki kızlar için topuklu ayakkabı var artık. cinsiyet rolleri çok erken yapıştırılıyor, çocuklar da bu rolleri çok erken üstleniyor. o yaşta bir kız çocuğunun erkek çocuktan farkı yoktur, olmamalıdır. fizyolojik olarak da yoktur, sadece cinsel organlar farklıdır. vücudun geri kalanı birebir aynıdır. o yaştaki her çocuğun düşünmesi gereken şeyler, oyun ve yeni şeyler öğrenmek olmalı. cinsiyet zaten 13-14 yaşında gelip yapışacak istesen de istemesen de. üstelik eminim bu tarz şeyler de pedofillerin ağzını sulandırıyordur. kim ne derse desin bu tarz iddialı giysiler sadece erkek beğenisini amaçlıyor. sen bunu farketmeyecek kadar kanıksamış olabilirsin, çünkü küçücükten sana böyle empoze edildi, kendini erkeklere beğendireceksin, hayattaki temel amacın bu. sokakta bile sana “bu bir insan” diye bakmazlar, “meme+göt” diye bakarlar. doğu insanı niyetini açık söyleyip bunu engellemek adına absürd önlemler alırken, batı bunu çok daha üstü kapalı yapıyor. televizyonda, internette her yer et pazarı ve bu özgürlük olarak sunuluyor. kölelik-cariyelik bitmedi, format değiştirdi. 

bebeğim kız olursa ben ona pembe mini etekler değil, yeşil şortlar giydirip kendini oğlanlara beğendirmesini değil, kuşlar, dinozorlar, bulutlardan falan bahsetmesini istiyorum. çok gerekirse gider erkek reyonundan giydiririm. zaten koca tombik bir göbekten ibaret lokma kadar çocuklar için kız-erkek reyonu ayrımı olması gerçek anlamda gerzeklik. benim ailem bana belli bir yaşa kadar kız olmanın farklılığını hissettirmedi. tabii ki erkek muamelesi yapmadılar ama sevgi sözcükleri asla “benim kızım çok güzel, saçları lepiska, elbisesi piremses” şeklinde olmadı. onlar için övünç sözleri “benim kızım akıllı, çalışkan, sevgi dolu” gibi sözler oldu. bu özelliklerle de pek çok erkeğe fark attığım için asla zayıf ve kendini beğendirmek zorunda olan bir yaratık gibi hissetmedim. o yüzden şu yaşımda hala sokaktaki adamın bana insanlığımla değil cinsel kimliğimle bakmasına alışamadım. 

Oy verin

13 puan
Upvote Downvote

Total votes: 13

Upvotes: 13

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

This post was created with our nice and easy submission form. İçeriğinizi oluşturun !

Bir Cevap Yazın