Danimarka’dan Alparslan Kuytul Kararı

Danimarka Göç Bakanlığından İlginç Gerekçe

Danimarka Göç ve Uyum Bakanlığı’nın internet sitesinden duyurulan habere göre, ülkeye girişi yasaklanan din görevlileri arasına Furkan Cemaati lideri Alparslan Kuytul da eklendi.

ULUSAL GÜVENLİĞE TEHDİT OLUŞTURUYORMUŞ

Bakanlık aldığı kararla, Kuytul’un, iki yıl boyunca Danimarka’ya girişini yasaklarken, Danimarka Göç ve Uyum Bakanı İnger Stöjberg, yasakla ilgili sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulundu. Bakanlık basına yaptığı açıklamada Kuytul’un aşırı dinci söylemler kullandığı ve ülkenin ulusal güvenliğine tehdit oluşturduğunu iddia etti.

Şimdiye kadar 8 kişi olan Danimarka’ya girişi yasak din görevlilerin sayısı Alparslan Kuytul’un yanı sıra listeye eklenen Ismail al-Wahwah ile birlikte 10 kişiye ulaştı.

Bakanlığın internet sitesinde yer alan bilgilere, Danimarka’ya girişi yasak din görevlileri listesinde şu isimler bulunuyor:

“Mohamad bin Abd al Rahman bin Milhi bin Mohamad al Arefe (Suudi Arabistan), Kamal El-Mekki (ABD), Bilal Philips (Kanada), Terry Dale Jones (ABD), Salman Bin Fahad Alodah (Suudi Arabistan), Mohammad Rateb Abdalah Al-Nabulsi (Suriye), Khalid Yasin (ABD), Muhammad Raza (Pakistan), Alparslan Kuytul (Türkiye) ve Ismail al-Wahwah (Avustralya).”

Oy verin

0 puan
Upvote Downvote

Total votes: 8

Upvotes: 4

Upvotes percentage: 50.000000%

Downvotes: 4

Downvotes percentage: 50.000000%

This post was created with our nice and easy submission form. İçeriğinizi oluşturun !

Bir Cevap Yazın