Alparslan Kuytul’dan İslamoğlu’na: Bu bir tuzak !

Kulağına fısıldıyor birisi, o haberi getirene dikkat etsin.

Mustafa İslamoğlu Hoca geçtiğimiz günlerde Urfa’da yaptırmak istedikleri Kur’an Okulu projesinin ‘tarikatçiler’ tarafından engellendiğini açıklamıştı.

İslamoğlu konuya ilişkin Vahiy ve Hayat programında, ”Tarikatçılar, Kur’an Okulu’nu engellemek için akla hayale gelmeyecek terbiyesizlikler yaptılar” demiş, “Tek parti döneminde Kur’an okumayı engelleyenlerden dem vuranlar Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olduğu ülkede Kur’an Okulu’nu engelliyorlar” diyerek tepkisini göstermişti.

Alparslan Kuytul ise İslami Camiaya yapılan baskılara yönelik açıklama yaparken. Bunları derin bir komitenin yaptığını, bakanların dahi ‘beni aşıyor’ dediği işleri tarikatlerin yapmayacağını söyleyerek İslamoğlu’na seslendi:

MUSTAFA İSLAMOĞLU HOCA TUZAĞA DÜŞMESİN

‘Mustafa İslamoğlu engellendiğini anlatırken bunu engelleyenlerin tarikatçiler olduğunu söylüyor. Tuzağa düşmesin, bu bir tuzak. Müslümanlar arasında problem çıkarmaya çalışıyorlar. Kulağına fısıldıyor birisi, o haberi getirene dikkat etsin.’ 

İKİ SERSERİYE CÜBBEYİ GİYDİRİRSİNİZ OLUR BİTER

Tarikatler neden Kuran Okulu’nu engellesin. Bana bunun gibi şeyleri çok söylediler. İstanbul’daki konferans afişlerimizi cübbeli birileri yırttı, hiç afiş bırakmadılar hatta bir arkadaşımıza satırlarla saldırdılar. Benden şunu istiyorlar. Cübbeli hoca taraftarı olanlar bunu yapıyorlar dememi istediler. Bu bir tuzaktı. Cübbeden kolay ne var, iki tane serseriye cübbeyi giydirirsiniz olur biter. Bu tür tuzaklara düşmemeliyiz. 

islamigündem

Oy verin

34 puan
Upvote Downvote

Total votes: 42

Upvotes: 38

Upvotes percentage: 90.476190%

Downvotes: 4

Downvotes percentage: 9.523810%

This post was created with our nice and easy submission form. İçeriğinizi oluşturun !

Bir Cevap Yazın