Alparslan Kuytul’dan IŞİD’e cevap: Eğer beni öldüreceklerse…

5 Şubat tarihinde kendisine sorulan ‘DAEŞ’ın yayınladığı dergide ‘Küfrün Önderlerini Öldürün’ başlıklı yazıda yer alan sizin de isminizin bulunduğu suikast listesini nasıl değerlendiriyorsunuz?’ şeklindeki soruya cevap veren Alparslan Kuytul Hoca, ‘Eğer birisi beni tenkit ederse, beni tenkit etmiş olarak kabul ederim, İslam’ı tenkit etmiş olarak kabul etmem. Ben neden böyle düşünüyorum da onlar neden böyle düşünmüyorlar. Onlar hangi yetkiyle kendilerini tenkit edenleri kafir olarak görüyorlar. Bizi tenkit eden İslam’ı tenkit etmiştir, mürtettir diyorlar, bunu hangi vicdana sığdırıyorlar?’ şeklinde cevap verdi. ‘Eğer kendilerini masum görüyorlarsa açıklasınlar’ diyen Alparslan Kuytul Hoca, ‘Hiç kimsenin böyle bir yetkisi yok, Allah azze ve celle Allah olduğu halde kendisine küfredenleri bu dünyada öldürmüyor ahirete bırakıyor. Bazı Müslümanlar kendilerini Allah’tan, Hz.Peygamber’den daha mı yetkili görüyor?’ şeklinde devam etti.

Biz bu yola girerken ölümü göze aldık diyen Kuytul hoca, ‘korkak da olsak aynı zamanda öleceğiz, cesur da olsak aynı zamanda öleceğiz’ derken ‘yalnız beni üzen taraf, eğer beni öldüreceklerse kafirler öldürsünler’ diyerek konuşmasını İmam Şafii’nin şiiriyle bitirdi.

Konuşma sırasında sık sık tekbirler ve sloganlarla sözü kesilen Alparslan Kuytul’un uzun süredir konferansları hükümet tarafından yasaklanıyordu.

İslamiGündem

Oy verin

12 puan
Upvote Downvote

Total votes: 18

Upvotes: 15

Upvotes percentage: 83.333333%

Downvotes: 3

Downvotes percentage: 16.666667%

This post was created with our nice and easy submission form. İçeriğinizi oluşturun !

Bir Cevap Yazın