AkTroller İstedi Alparslan Kuytul Gözaltına Alındı !

Aktroller adıyla bilinen sosyal medyada ‘racon kesen’ bazı hesapların uzun süredir gözaltına alınmasını, ‘susturulmasını’ istediği Alparslan Kuytul’a bu sabah operasyon yapıldı.

 

Sadece konferans ve derslerde muhalif açıklamalar yapan Kuytul’a yapılan operasyona çok sayıda özel harekat polisinin katılması şaşkınlıkla karşılandı !

Alparslan Kuytul Hoca, bugün saat 05.30 civarında evine yapılan bir operasyonla gözaltına alındı. Eş zamanlı olarak bazı talebelerinin evine ve vakıf binasına da operasyon yapıldığı gelen bilgiler arasında.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’na yönelik operasyon düzenledi.

Ekipler, vakfın genel merkezi ve yöneticilerinin evlerine sabahın ilk saatlerinde baskın yaptı.

Asayiş, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM), Çevik Kuvvet ve Özel Harekat şubelerinden polislerin de katıldığı baskında, demir kapılar, koçbaşlarıyla kırıldı. Yoğun güvenlik önleminin alındığı operasyonda, vakfın genel merkezinin çevresinde TOMA ve özel harekat timleri kuş uçurtmadı.

Vakfın genel merkezi, yöneticilerin evleri ve vakfa bağlı kuruluşlarda polislerin araması devam ederken, 20 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Alparslan Kuytul’un Eşinden Açıklama

İLGİLİ HABER:

Alparslan Kuytul “Fetö’cü” Mü? Darbeye “Hayırlı olsun” dedi mi?

Oy verin

2 puan
Upvote Downvote

Total votes: 32

Upvotes: 17

Upvotes percentage: 53.125000%

Downvotes: 15

Downvotes percentage: 46.875000%

This post was created with our nice and easy submission form. İçeriğinizi oluşturun !

Bir Cevap Yazın