AGD İncirlik’e Yürüdü: Burası Zulmün Merkezi Oldu

“Darbeci ABD’ye mesajımız var”

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Adana Şubesi 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü dolasıyla darbenin üssü İncirlik’e binlerce kişiyle yürüdü. AGD Genel Başkanı Turhan, “Libya’ya, Kuveyt’e, Irak’a, Ortadoğu’daki mazlum coğrafyalara buradan uçak kalktı. İncirlik Üssü, bu yaşadığımız dünyanın içerisinde zalimliğin ve zulmün merkezi oldu” dedi.

Binlerce AGD mensuplarının katılımıyla gerçekleşen eylemde, araç konvoyuyla ‘Darbeci ABD’ye mesajımız var’ sloganı ile Adana Asri Mezarlığı önünde toplandı. Daha sonra AGD üyeleri yoğun güvenlik altında araçlarıyla İncirlik Mahallesi’ne geldi. Turhan burada yaptığı açıklamada, “Libya’ya, Kuveyt’e, Irak’a, Ortadoğu’daki mazlum coğrafyalara buradan uçak kalktı. İncirlik Üssü, bu yaşadığımız dünyanın içerisinde zalimliğin ve zulmün merkezi oldu” dedi.

Anadolu Gençlik Derneği Adana Şubesi  İncirlik Hava Üssü’nün kapatılması için eylem düzenlendi. Eylemciler, Asri mezarlıktan araç konvoyuyla merkez Sarıçam ilçesindeki İncirlik Mahallesi’ne gitti. ( Eren Bozkurt – Anadolu Ajansı )

 

Anadolu Gençlik Derneği Adana Şubesi İncirlik Hava Üssü’nün kapatılması için eylem düzenlendi. Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkan Salih Turhan (fotoğrafta), eylemde konuşma yaptı. ( Eren Bozkurt – Anadolu Ajansı )

Konvoyun ardından araçlarından inen AGD mensupları, ‘Katil ABD, İncirlik’ten defol’ sloganları attı.

Hazırlanan bir pankartta, ”Burası Türk toprağı, Amerika’nın İsrail’in işi yok. Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Bu kadar şehit oldu hepsi İncirlik’ten planlandı. İncirliğin kapatılmasını istiyoruz” ifadelerine yer verildi.

Bu üssün 63 yıldır sadece ülkede değil, dünyanın birçok bölgesinde yaşanan sıkıntılar ile alakalı bir merkez olduğunu savunan Turhan, şu görüşleri dile getirdi:

“Libya’ya, Kuveyt’e, Irak’a, Ortadoğu’daki mazlum coğrafyalara buradan uçak kalktı. İncirlik Üssü, bu yaşadığımız dünyanın içerisinde zalimliğin ve zulmün merkezi oldu. 15 Temmuz herhangi bir tarih değil. 15 Temmuz 1099 tarihli birinci haçlı seferi neticesinde Kudüs’ü işgal ettiği tarih. Unutmayın, siyonizm bu tarihlerini çok planlı bir şekilde organize eder. Yani 15 Temmuz sadece Türkiye açısından bir tarih değil, haçlı zihniyetlerinin 1099’da ortaya koyduğu haçlı seferinin bir devamı niteliğindedir.”

Oy verin

0 puan
Upvote Downvote

Total votes: 6

Upvotes: 3

Upvotes percentage: 50.000000%

Downvotes: 3

Downvotes percentage: 50.000000%

This post was created with our nice and easy submission form. İçeriğinizi oluşturun !

Bir Cevap Yazın